اخبار

|پایانه شهید کاراندیش تا پنج سال دیگر از مرکز شهر خارج می شود|
*دبیری مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری شیراز بیان کرد سازمان پایانه های مسافربری شهرداری شیراز از سه سال گذشته ارتقاء کمی و کیفی*

پایانه کاراندیش تا پنج سال دیگر از مرکز شهر خارج می شود

سعید دبیری مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری شیراز بیان کرد سازمان پایانه های مسافربری شهرداری شیراز از سه سال گذشته ارتقاء کمی و کیفی این مجموعه را در اولویت فعالیت خود قرارداده است . وی افزود : در مدت فوق الذکر تنها 5 پایانه در سطح شیراز وجود داشت که جز دو پایانه کاراندیش و مدرس مابقی از سازه مناسبی برخودار نبودند .

مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری شیراز خاطر نشان کرد : پایانه امیرکبیر در شهرداری منطقه چهار مستقر بود و پایانه های قصردشت و سعدی نیز در حاشیه خیابان استقرار پیدا کرده بودند .

دبیری ادامه داد سال های زیادی از ساخت پایانه کاراندیش می گذشت و بخش هایی از آن دچار فرسودگی شده بود و پایانه مدرس نیز علاوه بر فرسودگی مشکلاتی به لحاظ جانمایی و آلودگی های شهری از خود بجای گذاشته بود . از این رو باتوجه به تاکیدات جدی شورای شهر شیراز و شهردار محترم با اعمال بودجه پیش بینی شده مرتفع کردن مشکلات پایانه ها در دستور کار قرار گرفت .

وی اضافه کرد پایانه امیرکبیر کمتر از یک سال با جانمایی و طراحی در زمینی دیگر انتقال یافت و امروز شاهد افزایش جابجایی توسط سرویس های این پایانه به 12 درصد هستیم .

مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری با بیان اینکه روزانه 120 سرویس در این پایانه خدمات ارائه می کند گفت : این مهم درحالی است که قبل از آن تنها 100 تا 105 سرویس جابجایی داشتند

دبیری عنوان کرد در حال حاضر تمام امکانات رفاهی از قیبل رستوران ، فست فود ، خانه مادر و کودک و .... در پایانه های مسافربری تعبیه شده است وی شاخص موجود در پایانه های مسافربری را شاخص راحتی و رضایت مردم ذکر و خاطرنشان کرد امروز مجموعه های نظارتی انتقادات و پیشنهادات مردم در پایانه ها را به دقت بررسی می کنند و براساس آن مصوبه می دهند .

مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری اظهار کرد نیاز به احداث دو پایانه شرق و غرب در حاشیه فرودگاه و ایستگاه راه آهن شیراز اصفهان به دلیل قرار گرفتن در مسیر کمربندی بیش از گذشته احساس می شد که در هماهنگی با مجموعه وزارت راه و شهرسازی دو زمین برای احداث این دو مهم در حال تملک قرار گرفته و در این راستا مشاورانی به جهت تعیین موقعیت در حال بررسی هستند .

اما به دلیل زمان بر بودن ساخت این دو مجموعه پایانه شمالغرب به صورت موقت با سازه های کاربردی تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد . وی با تصریح بر این نکته که ساخت پایانه بزرگ موجب نمی شود که شهرداری از ارائه خدمات موقت به شهروندان در پایانه های همجوار دور شود گفت پایانه مدرس بصورت موقت به میدان شهید شیرودی در زمینی به مساحت سه هکتار در حال انتقال است که امید است تا پایان امسال این پایانه آماده بهره برداری شود . مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری ادامه داد بطور متوسط روزانه بیش از 1400 سرویس اتوبوس در سطح شیراز به نقاط مختلف کشور جابجا می شوند که تقریباً همه آن ها به پایانه کاراندیش منتهی می شوند . دبیری بیان کرد با ساخت پایانه های یاد شده حجم زیادی از بار ترافیکی به سمت پایانه کاراندیش کاسته و در دیگر پایانه ها توزیع می شود وی همچنین به ساخت پایانه سعدی با پیشرفت فیزیکی 25 درصدی اشاره و خاطر نشان کرد این پایانه نیز 22 بهمن 95 آماده بهره برداری خواهد شد دبیری پایانه کاراندیش را یکی از بهترین پایانه های مسافربری کشور خواند که هم به لحاظ امنیت و هم فضای سبز در کشور بی نظیر است و در این خصوص اظهار کرد سطح ارائه خدمات در این پایانه را افزایش داده ایم و امروز شاهد تردد و جابجایی توریست های گردشگر از این پایانه به مقصد های مورد نظر هستیم .

وی با این توجیه که پایانه کاراندیش شیراز تنها پایانه ای که دلال ندارد این مهم را حاصل زحمات مدیران قوی این سازمان از گذشته تا امروز برشمرد وعنوان کرد : به جرات می توان گفت این پایانه یکی از امن ترین پایانه های کشور از نظر میزان جرم است مدیرعامل سازمان تداخل مسیر عابر پیاده و ورود و خروج ناوگان اتوبوس ، دفاتر فروش و .... را ازجمله مشکلات این پایانه در سال های گذشته ذکر و اضافه کرد به منظور بالابردن سطح ایمنی از سال گذشته بیش از سه میلیارد تومان اعتبار صرف هزینه های عمرانی و بهسازی این پایانه شده و امروز شاهد جداسازی مسیر های ورود و خروج مسافر و اتوبوس و رفع مشکل دفاتر فروش و ... هستیم .

دبیری خاطر نشان کرد تا نیمه اول سال 95 کار های عمرانی در این پایانه به اتمام می رسد و پس از آن تا 5 سال آینده مقدمات انتقال پایانه کاراندیش در دستور کار قرار خواهد گرفت وی با اعلام این خبر که از دو هفته آینده درب ورود عابر پیاده به پایانه کاراندیش تغییر می کند گفت در راستای امنیت جانی شهروندان درب ورود و خروج به این پایانه به خیابان ساحلی و پل علی بن حمزه (ع) انتقال داده خواهد شد .

مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری گفت : تمام مجموعه غذاخوری پایانه کاراندیش بازسازی شده و نظارت بر کیفیت غذا توسط دانشگاه علوم پزشکی انجام می شود .

دبیری همچنین درخصوص تکدی گری در پایانه های مسافربری به ویژه در زمان خروج اتوبوس ها از پایانه گفت تکدی گران از پایانه های شیراز جمع آوری و تحویل اردوگاه هدایت داده می شوند . وی تصریح کرد به جرات می توان گفت امروز هیچ کارتن خوابی در پایانه کاراندیش وجود ندارد

 

تاریخ ثبت خبر : 1394/08/18 -   تاریخ خبر : 1394/08/18 - کد خبر : 8194 تعداد بازدید : 550