مرجع مدیریت شهری ایران

سایت «مرجع مدیریت شهری» که از سوی شهرداری تهران و دانشگاه تهران مورد حمایت می­ باشد امکانات و اطلاعات متنوعی در زمینه­ های مدیریت شهری به کاربران خود ارائه می ­نماید. از آنجایی­ که مديريت صحيح اطلاعات و جريان هدفمند دانش از طريق شبکه مجازي اينترنت مهم ترين هدف تاسيس سايت مرجع شهري می ­باشد این وب­­ سایت امکان شناخت و مرور چکیده پایان­ نامه­ هایی با موضوعات متنوع مدیریت شهری (اقتصاد شهری، حقوق شهر و شهروند، شهر الکترونیک، حمل و نقل شهری، محیط زیست شهری،  برنامه­ ریزی شهری و منطقه­ ای و ...) را در اختیار مخاطبان قرار می­ دهد. جستجو، مرور و دانلود مقالات شهری با موضوعات متنوع از دیگر خدمات مفید این وب­ سایت برای استفاده علاقه­ مندان به موضوع و دانشجویان رشته ­های مرتبط است. معرفی مفاهیم مدیریت شهری، کتاب، اهم قوانین شهری و شهرداری ­ها و  اطلاع ­رسانی انواع کنفرانس­ های مدیریت شهری از خدمات آموزشی و اطلاع رسانی این وب سایت محسوب می­ شود. علاوه بر این کاربران با ثبت­ نام در سایت مرجع مدیریت شهری می­ توانند از خدمات انواع پنل­ های درج اطلاعات کلیه همایش­ های مدیریت شهری (پنل خبری)، درج لوگوی همایش­ ها در صفحه اول یا تمامی صفحات وب­ سایت، ارسال اس ام اس به بانک شماره هاي نگارندگان مقالات علمي-پژوهشي و ترويجي به تفکيک کلمات کليدي و ارسال نامه الکترونيکي به کليه اعضا استفاده نمایند. این وب­سایت از طریق آدرس زیر قابل دسترسی است:

 urbanmanagement.ir علاقه­ مندان می­ توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از خدمات با شماره هوشمند 02124521310یا آدرس پست الکترونیکی info@urbanmanagement.ir تماس حاصل فرمایند.

 

پایگاه خبری شهر الکترونیک

با وجود اینکه شهرداری‌ ها، بواسطه ارتباط گسترده با مردم و نیازهای روزمره‌ آنان، در رفاه و آسایش زندگی اجتماعی و شهری شهروندان نقش اول را ایفا می­کنند، بدنه بسیاری از شهرداری‌ها از انعطاف کافی برخوردار نبوده و بهره چندانی از شیوه‌ها و ابزارهای نوین نبرده‌اند. بسیاری از آنها از تجربه‌های یکدیگر آگاهی چندانی ندارند و آزموده‌ها را مکرر می‌آزمایند. بر این اساس، وجود رسانه­ای که بتواند تجربه‌ شهرداری‌ها را به اشتراک و در معرض نقد و نظر گذارد و همچنین به معرفی آخرین دستاوردهای مدیریت شهری در کشورهای دیگر بپردازد، نیازی جدی تلقی می‌شود. در این راستا «پایگاه خبری شهر الکترونیک»، که دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، با هدف انتشار اخبار و مبادله دیدگاه‌ها و تجارب در زمینه شهر و شهرداری با محوریت «شهرالکترونیک» و «فناوری‌های نوین» _ به عنوان یکی از راهبردی‌ترین رویکردها و کلیدی­ترین ابزارها برای اداره شهرها_ از سال 1390 شروع به فعالیت نموده است. این وب­گاه از آدرس ecnn.ir قابل دسترسی است و مخاطبان به منظور تبادل اطلاعات بیشتر می­ توانند با پست الکترونیک info@ecnn.ir تماس حاصل فرمایند.

 

مرکز اطلاعات علمی تخصصی مدیریت شهری

«ترويج تفكر علمي و تخصصي مديريت شهري و استفاده از تجارب ساير كشورها»

این وب­گاه با تمرکز بر دو ویژگی محتوایی 1- بررسی چالش­ هاي اصلي مديريت شهري در ايران و جهان و 2- استفاده از تجارب سایر کشورها به ارائه مطالب مفید در زمینه پژوهش ­ها و کتاب­ های مرتبط با مدیریت شهری پرداخته است. گروه پژوهشی UMIC که از سال 1386 فعالیت خود را آغاز نموده است با تاکید بر استفاده از تجربیات سایر شهرهای دنیا و انتخاب مناسب­ترین پژوهش­ ها که با شرایط شهرهای ایران تطبیق یابد، نتیج فعالیت ­های خود را در وب­گاه UMIC ارائه   می­ کند. این وب­گاه هر هفته دو مرتبه به روزرسانی می­ شود و به هیچ نهاد و سازمانی وابسته نمی ­باشد و صرفاً حرکت تعدادی افراد علاقه مند به مقوله         «مدیریت شهری» و متخصصین داخل و ایرانیان خارج کشور منجر به شکل­ گیری آن شده است. مخاطبان در این وب­گاه می ­توانند از طریق آدرس http://www.umic.ir به بانک اطلاعاتی جامع و تخصصی معرفی کتاب و مجلات و اخبار جدید در حوزه مدیریت شهری دست یابند.

 

شهردار آنلاین

وب­گاه «شهردارآنلاین»، پایگاه جامع اطلاع رسانی مدیریت شهری سراسر کشور است که به منظور دستیابی به زندگی بهتر و فراهم آوردن جامعه ای سالم تر و پویاتر، در خدمت هموطنان عزیز می باشد. در این وب­گاه خبرهای متعدد از شهرداری­ های کشور و شوراهای شهر و به خصوص شهرداری تهران، ارائه می­ شود. شهرداری آنلاین دارای کاربردهای متنوعی نظیر ارسال خبر همراه با عکس، دسترسی به پیوندهای شوراهای شهر و شهرداری­ های کشور و ماژول جستجوی پیشرفته می ­باشد. شهردار آنلاین از تمامی مسئولان و متخصصان حوزه مدیریت شهری، به ویژه شهرداران، اعضای شوراها، مدیران شهرداری ­ها، استادان و کارشناسان این حوزه دعوت به همکاری می کند. برای ارسال اخبار و مقالات خود می ­توانید از طریق بخش ارسال خبر وب­گاه و یا ایمیل  info@shahrdaronline.com  اقدام فرمایید.

 

«انجمن علمی و مهندسی مدیریت پسماند ایران» با حضور اساتید، کارشناسان و مدیران برجسته کشور و به منظور گسترش، پیشبرد و ارتقای علمی مدیریت و مهندسی پسماند و توسعه کیفی نیروهای متخصص و بهبود امور آموزشی و پژوهشی در زمینه های مدیریت پسماند تشکیل شده است.  فعالیت های کلیدی این انجمن شامل موارد زیر است:

  1. همکاری با نهادهای اجرایی، علمی و پژوهشی در زمینه ارزیابی و بازنگری و اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مربوط به امور آموزش و پژوهش در زمینه علمی موضوع فعالیت انجمن.
  2. انجام تحقیقات علمی و فرهنگی در سطح ملی و بین‌المللی با محققان و متخصصانی که به گونه‌ای که با علم محیط زیست و پسماند سر و کار دارند.
  3. تهیه ی طرح های جامع پسماند برای شهرداری‌ها، استانداری‌ها و وزارت کشور.
  4. ارائه خدمات آموزشی و برگزاری کارگاه­ های تخصصی در زمینه های مهندسی و مدیریت پسماند برای شهرداری‌ها، استانداری‌ها و وزارت کشور.
  5. مشاوره علمی و انجام طرح های پژوهشی در زمینه های مربوط.
  6. برگزاری گردهمایی های علمی در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی.
  7. تهیه و تدوین مقالات علمی و کتب تخصصی در زمینه مهندسی و مدیریت پسماند.
  8. انتشار کتب و نشریات علمی.

وب گاه انجمن علمی و مهندسی مدیریت پسماند ایران به آدرس http://anjomanpasmand.com قابل دسترسی است. این وب­گاه اخبار مرتبط با مدیریت پسماند و نشست های علمی مربوطه را ارائه و همایش های علمی در این زمینه را معرفی می نماید. این وب­گاه «ماهنامه آموزشی الکترونیکی محیط و پسماند» را نشر و در اختیار کاربران قرار می دهد. همچنین منوی بانک داده ها در این وب گاه در دست توسعه قرار دارد تا به عنوان بانک اطلاعات پژوهشی در حوزه مدیریت پسماند مورد استفاده پژوهشگران و علاقه مندان موضوع قرار گیرد. این انجمن از وزارت علوم تحقیقات و فناوری مجوز تأسیس دریافت نموده است.  اولین مجمع عمومی عادی انجمن در خردادماه 1390 برگزار شد و در دی ماه 1390 به ثبت رسید.