آرم شهردار

پیام نوروز 94

 

پیام نوروز 94


 

به نام خدا

 

نوروز نشانه آغاز است و تحول؛ آغاز راهی جدید برای نیل به آرزوهای کهن. بهار فصل غبارروبی از آرزوی دیرینه مردم ما برای رسیدن به پیشرفت و عدالت است و تنها تحقق این آرزو است که بهار را برای همیشه در این سرزمین جاودانه کرده است.

سال هزار و سیصد و نود و سه که به فرموده مقام معظم رهبری، سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شد برای سومین حرم اهل بیت (ع) سالی سرشار از برکت بود.

سال گذشته را در حالي سپري کرديم که شهرداري و شوراي اسلامي شهر شیراز با عنايت به فرموده رهبر معظم انقلاب حقيقتاً کار و خدمت را جهادی و با مشارکت شهروندان سومین حرم اهل بیت (ع) و مهد فرهنگ و تمدن اسلامی ایرانی، طرح های کلانِ مختلفي را در عرصه هاي گوناگون عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به ثمر نشاندند.

شهرداري و شوراي اسلامي شهر شیراز در این سال با تأسی از منویات مقام معظم رهبری و با اتکا به مکتب شهدای همیشه جاودان انقلاب اسلامی، راهنمایی های نماینده محترم ولی فقیه در استان فارس و علمای برجسته شهر شیرازو دعای خیر مردم انقلابی و ولایت مدار، حرکت به سوی پیشرفت و عدالت را دنبال کردند.

و در آغاز سال جدید نیز همت ما بر این است که زندگی در شهری اخلاق محور، آباد، مترقی و زیبا را برای شهروندانی ترسیم کنیم که در مسیر انقلاب اسلامی همواره با بصیرت و دانایی در عرصه های مختلف با ایثار و پایداری، نقش آفرین بوده اند.

ملت ما با همدلی و همبستگی، سختی ها و مصایب فراوانی را پشت سر گذاشته و با وحدت و همدلی توانسته است در طول قرن ها بارها از هویت ملی و اسلامی خود در برابرآسیب ها و تهدیدات بی شمار دفاع کند و تمدن بزرگ و تاریخ ساز خود را با رشادت و آگاهی پاسداری نماید.

در ایام نخستین این بهار مردم ما سوگوار شهادت بزرگ بانویی است که بهترین الگو برای زنان در تمام اعصار است و بی شک مردم معتقد شیراز نیز در ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، ارادت و علاقه خود را به اهل بیت (ع) بار دیگر نشان خواهند داد و متجلی خواهند کرد.

مردم این دیار که اینک دیگر مشارکت آنها در آبادانی شهر به الگویی برای سایر نقاط در آمده است همچون هر ساله میزبان بسیاری از هموطنان در خاستگاه شعر و ادب هستند.

اينجانب عيد باستاني نوروز را به همة ي هموطنان و همشهريان عزيزم تبريک و شادباش مي گويم و از درگاه صاحب مجد و جلال و اکرام مسألت دارم اين سال را براي جهان اسلام سال بيداري، برکت و اقتدار گردانَد و چشمهای ما را به تماشاي رخسار طلعتِ رشيد هستي، حضرت مهدي، روحي و ارواحنا له الفداء ، روشن و بينا سازد.

امید که سال 1394 برای ایران و ایرانیان پربارتر از پیش باشد تا همچون همیشه، دنیا نام این سرزمین را به افتخار بشناسد، چرا که مردم ما36 بهار پیش از این ثابت کرده اند همواره در صحنه های افتخار آفرینی حضوری پر شکوه دارند.

علیرضا پاک فطرت

بهار 1394