آرم شهردار

روز اول مهر
 
روز اول مهر

 

 به نام خدا
 
 
بوی ماه مدرسه در خیابان های شیراز
 
 

تلاش کردیم با آماده سازی شهر، اول مهر، خاطره خوشی برای شهروندان باشد

آن روزها اول مهر که می رسید، درس و مشق و معلم و همکلاسی بزرگ ترین دغدغه مان می شد. خبری از سرویس نبود. روانه کوچه های تنگ شهر می شدیم و بی خیال هرچه در خیابان ها می گذرد، به مدرسه می رفتیم.

اما این روزها حال و هوای مهر برایمان جور دیگریست...

دو ماه قبل از مهر و بازگشایی مدارس، دغدغه ها شروع می شود. از شست و شوی جدول و رنگ آمیزی دیواره های شهر گرفته تا تسریع فعالیت های عمرانی و آماده سازی فضای تحصیلی و تمهیدات ترافیکی!

در کسوت شهردار که بخواهی به مردم شهرت خدمت کنی، دریچه نگاهت عوض می شود. به قول سهراب جور دیگر باید دید! دغدغه ها بزرگ می شود. دیگر به جای فکر کردن به کیف و کتاب و مدرسه خودت باید به همه دانش آموزها و مدرسه های یک شهر فکر کنی و هرچه در توان داری بگذاری تا همه چیز ختم به خیر شود و روز یکم مهر خاطره خوشی برای شهروندان باشد. امسال هم مجموعه شهرداری با همت حوزه معاونت اجرایی و شهرداری مناطق 9گانه تلاش کرد تا شهر مقدس شیراز را آنگونه که در شأن و جایگاهش است برای روزهای آغازین پاییز و بازگشایی مدارس آماده کند. اگرچه برخی مسایل مثل ترافیک خیابان ها اجتناب ناپذیر است اما تلاش کردیم با هماهنگی پلیس راهنمایی و رانندگی ترافیک را به حداقل برسانیم و ایمنی فرزندان برومند این دیار را تا جایی که می شود افزایش دهیم.

امید که با تلاش های بی وقفه و شبانه روزی دستگاه های اجرایی و خدمات رسان، آنطور که شایسته مردم فهیم، مهربان و بزرگوار شیراز است، خدمت کرده باشیم.
 
 
 
علیرضا پاک فطرت

مهر ماه 1392